Kompleksowe osuszanie po zalaniu – postaw na profesjonalizm!

Nasi partnerzy

Potrzebujesz wsparcia po awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej? W takim razie doskonale trafiłeś! W Beta Osuszanie zajmujemy się profesjonalnym osuszaniem po zalaniu. Zajmiemy się nawet najbardziej wymagającymi wyzwaniami związanymi z zalegającą wilgocią w mieszkaniach, biurach, pomieszczeniach gospodarczych, a także w domach jednorodzinnych. Pomagamy każdemu, kto potrzebuje wsparcia, np. w kwestii zażegnania skutków klęski żywiołowej.

Osuszanie po zalaniu – jak działamy i na czym to polega?

Usługi związane z osuszaniem po zalaniu to szereg działań, które umożliwiają pozbycie się zalegającej wilgoci z budynków mieszkalnych oraz użytkowych. W trakcie realizowania zlecenia osuszania po zalaniu u klienta dokładnie weryfikujemy poziom zawilgocenia i źródło problemu. Dopiero wtedy możemy ocenić, jak duże są straty i dopasować odpowiedni sprzęt do osuszania pomieszczeń.

W większości przypadków korzystamy z wentylatorów strumieniowych oraz promienników. Dzięki temu pozbywamy się wilgoci ze ścian i stropów poprzez wykorzystanie zjawiska absorpcji wody. Do tego korzystamy także z osuszaczy kondensacyjnych, które finalnie odprowadzają wodę do kanalizacji.

Działania, które podejmujemy w ramach osuszania po zalaniu to gwarancja zadowolenia u każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ograniczenie pojawiających się wykwitów, pleśni i grzybów na ścianach to podstawa. Głównie dlatego staramy się jak najszybciej umówić na realizację usługi osuszania ścian i stropów po zalaniu, bez zbędnych formalności.

Osuszanie po zalaniu – ile trwa i jakie metody wykorzystujemy?

Czas trwania osuszania po zalaniu to średnio od kilku do kilkunastu dni. Wiele zależy od tego, jak mocno zawilgocone są ściany i stropy. Im więcej wody w budynku, tym dłużej trwa jego osuszanie. Dodatkowe czynniki, które wpływają na czas realizacji zlecenia to:

 • powierzchnia użytkowa obiektu poddanego osuszaniu po zalaniu,
 • rodzaj tynków w pomieszczeniach,
 • typ zastosowanych farb,
 • ilość wody, która została wchłonięta przez konkretne elementy infrastruktury,
 • czas, jaki upłynął od zalania do czasu wykonania usługi osuszania.

Na podstawie takich danych możemy wstępnie oszacować, jak długo zajmie nam osuszanie po zalaniu. Warto mieć na uwadze, że im dłużej zwlekamy z osuszeniem budynku, tym trudniej będzie to zrobić w krótkim czasie. Woda, która wnika głębiej w struktury ścian, jest nie tylko trudniejsza do wydobycia, ale także często generuje konieczność wykonania kosztownego remontu nieruchomości.

Osuszanie po zalaniu domów, mieszkań i nie tylko – jakie usługi proponujemy klientom?

Wsparcie w zakresie osuszana po zalaniu obejmuje wiele usług, które możemy zrealizować u każdego z naszych klientów. Najpopularniejsze usługi związane z pozbywaniem się wilgoci i neutralizacją skutków jej oddziaływania to:

 • Osuszanie ścian – w tym przypadku pozbywamy się wilgoci, która zalega bezpośrednio w ścianach lub nasiąka kapilarnie ze stref podposadzkowych. Tutaj stosujemy wentylatory strumieniowe i promienniki, dzięki czemu wilgoć i odzyskaną wodę odprowadzamy z całego budynku do instalacji kanalizacyjnej.
 • Osuszanie podposadzkowe – to metoda osuszania po zalaniu, która obejmuje zawilgnięte warstwy styropianu pod wylewkami. W Beta Osuszanie skutecznie wyciągamy wilgoć z takich miejsc i redukujemy uszkodzenia warstwy izolacyjnej budynku. Na etapie realizowania usługi wykorzystujemy pompy ciśnieniowe.
 • Osuszanie wilgoci technologicznej – zawilgocenie ścian w budynkach może też mieć miejsce tuż po zakończonym remoncie. Zbyt szybko wykonane prace remontowo-budowlane mogą powodować, że tynki i farby zaczną oddawać wodę. To skutkuje pojawiającymi się odpryskami i odparzeniami na ścianach i stropach. Aby pozbyć się wilgoci technologicznej, stosujemy standardowe metody osuszania po zalaniu, czyli wentylatory strumieniowe i promienniki.
 • Osuszanie mieszkania i domu – chętnie podejmujemy się działań związanych z osuszaniem po zalaniu domów i mieszkań. Skutecznie neutralizujemy wszelkie ogniska wilgoci, źródło problemu oraz zabezpieczamy nieruchomość przed rozprzestrzenianiem się skutków zawilgocenia ścian.
 • Osuszanie piwnic i garaży – redukujemy zagrożenia mikrobiologiczne, nieprzyjemne zapachy, a także wykluczamy możliwość zalegania wilgoci w garażu lub piwnicy.

W razie potrzeby sporządzimy też dokumentację dla towarzystwa ubezpieczeniowego, jeśli klient chce ubiegać się o wypłatę należnego odszkodowania za zniszczenia po zalaniu.

Osuszanie po zalaniu w Beta Osuszanie – dlaczego warto z nami współpracować?

Możemy wskazać mnóstwo powodów, dla których warto zdecydować się na współpracę z naszą firmą w zakresie osuszania po zalaniu. Gwarantujemy przede wszystkim indywidualne podejście do każdego klienta, a także:

 • zajmujemy się osuszaniem całych budynków, jak i pojedynczych pomieszczeń,
 • mamy wieloletnie doświadczenie w branży,
 • zatrudniamy najlepszych fachowców,
 • przygotowujemy pełną dokumentację prac – dla Twojego towarzystwa ubezpieczeniowego,
 • skutecznie pomagamy w osuszaniu po zalaniu i nie tylko!

Jeśli szukasz kompleksowych usług związanych z osuszaniem po zalaniu – doskonale trafiłeś! Z naszą pomocą pozbędziesz się nawet najbardziej zalegających ognisk wilgoci i zredukujesz ryzyko naruszenia struktury ścian budynku, występowania pleśni i grzybów, a także rozwoju szkodliwych drobnoustrojów w budynku.

Nie czekaj i skontaktuj się z nami! Twoje problemy z zalaną nieruchomością lub wilgotnymi ścianami nie muszą ciągnąć się latami – z nami pozbędziesz się ich nawet w kilka dni!

Kontakt

ul.Samolewicza 3, 38-130 Frysztak

  Osuszanie budynków, ozonowanie powietrza, lokalizowanie wycieków
  © All rights reserved