Osuszanie podposadzkowe – szybko i bezpiecznie z Beta Osuszanie!
Nasi partnerzy
Usługi osuszania podposadzkowego to szereg czynności, które są niezbędne w celu usunięcia ognisk wilgoci z posadzek, a dokładnie z warstw izolacji podłogi. Mokry styropian lub włókna syntetyczne tuż pod wylewką mogą stracić swoje właściwości, lub, co gorsza, doprowadzić do uszkodzenia wylanego betonu. W skrajnych przypadkach brak reakcji na wilgoć pod posadzką skutkuje unoszeniem desek podłogowych, listew przy ścianach, a także odkształceniami parkietu i paneli. Zobacz, jak działamy w Beta Osuszanie i w jaki sposób realizujemy osuszanie podposadzkowe!
Czym jest osuszanie podposadzkowe?
Usługi osuszania podposadzkowego umożliwiają uniknięcie licznych niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą oddziaływanie wody na warstwy izolacji tuż pod podłogą. Procedury związane z osuszaniem podposadzkowym są dość proste, aczkolwiek wymagają zastosowania specjalsitycznego sprzętu. W przeciwnym razie wydobycie wody spod powierzchni posadzki może okazać się niemożliwe do wykonania.
Jeśli chodzi o przyczyny występowania wilgoci pod powierzchnią posadzki, do najczęstszych powodów, zaliczamy:
- podtopienia,
- zalania,
- błędy w sztuce budowlanej,
- uszkodzenia instalacji wodno-kanalizacyjnej,
- uszkodzenie instalacji centralnego ogrzewania.
Jeśli już dojdzie do wycieku, bardzo prawdopodobne jest, że woda w pierwszej kolejności przedostanie się pod powierzchnię posadzki. Wtedy koniecznie trzeba zdecydować się na osuszanie podposadzkowe, które oczywiście zrealizują nasi specjaliści w Beta Osuszanie.
Czy woda w posadzkach i pod nimi jest niebezpieczna?
Niestety, ale woda zalegająca pod powierzchnią posadzki w nieruchomościach mieszkalnych i użytkowych jest realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia człowieka. Podobnie, jak w innych przypadkach zalania budynków, woda pod posadzką również może powodować występowanie grzybów, pleśni i groźnych bakterii w pomieszczeniach.
Inne zagrożenia, które generuje brak szybko przeprowadzonej usługi osuszania podposadzkowego to:
- nieprzyjemne zapachy,
- wykwity na ścianach i stropach,
- gnicie parkietu lub paneli,
- całkowity rozpad warstw izolacji podłogi.
Ogólnie rzecz biorąc – woda pod posadzką jest wysoce niebezpieczna i może rzutować bezpośrednio na bezpieczeństwo osób przebywających w pobliżu miejsca zawilgocenia.
Jak przebiega osuszanie podposadzkowe? Najważniejsze informacje
Proces osuszania podposadzkowego polega przede wszystkim na wykonaniu pomiaru wilgotności materiału. To niezbędne, aby dowiedzieć się, jak duże pokłady wilgoci znajdują się pod posadzką. Miernik wilgoci jest bezinwazyjnym narzędziem, które ułatwia późniejsze dopasowanie odpowiednich metod osuszania.
W celu osuszania warstwy izolacji pod posadzką stosujemy nowoczesną pompę ciśnieniową. To sprzęt, który działa wydajnie i cicho jednocześnie. Do pełnego osuszenia podposadzkowego potrzebujemy średnio kilka dni roboczych. Po zakończonych pracach pompujemy pod posadzkę suche powietrze pod ciśnieniem, aby w 100% osuszyć zawilgoconą wcześniej powierzchnię.
Uwaga! Każdy etap prac dokładnie monitorujemy, aby na bieżąco wiedzieć, jakie są efekty osuszania podposadzkowego.
Podposadzkowe osuszanie – postaw na profesjonalistów!
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług osuszania podposadzkowego w Beta Osuszanie. Zawsze stawiamy na jakość świadczonych usług. Dzięki temu możemy zagwarantować każdemu klientowi, że procedury osuszania powierzchni izolacji pod posadzką zostaną przeprowadzone z zachowaniem maksimum bezpieczeństwa oraz skuteczności.
Pamiętaj – na Twoje zgłoszenie odpowiemy maksymalnie w ciągu doby, a dodatkowo sporządzimy dokumentację techniczną dla towarzystwa ubezpieczeniowego, celem ubiegania się o wypłatę odszkodowania za zalane pomieszczenia i posadzki.