Osuszanie wilgoci technologicznej – pozbądź się wilgoci po remoncie!

Nasi partnerzy

Wilgoć technologiczna może pojawić się praktycznie w każdej nieruchomości oraz budynku użytku publicznego. Wszędzie tam, gdzie prace budowlane lub wykończeniowe zostaną przeprowadzone bez zachowania należytej staranności, pojawia się ogromne ryzyko wystąpienia problemu wilgoci technologicznej. Na szczęście możesz skorzystać z naszego wsparcia i zdecydować się na osuszanie wilgoci technologicznej przez specjalistów Beta Osuszanie!

Czym jest wilgoć technologiczna i skąd się bierze?

Wilgoć technologiczna to często skutek przeprowadzanych remontów i prac budowlanych w nieruchomościach. Położenie farby na zbyt świeże tynki, niedoschnięte gładzie szpachlowe i kleje – szybkie tempo pracy w branży budowlanej najczęściej skutkuje licznymi problemami z późniejszym użytkowaniem obiektu, a w tym z wilgocią technologiczną.

Problem wilgoci technologicznej jest mocno widoczny w sezonach zimowych, kiedy panują niskie temperatury, a pomieszczenia nie mają zapewnionej odpowiednio wydajnej wentylacji. Czy wilgoci technologicznej można uniknąć? Tak, ale tylko wtedy, kiedy prace wykończeniowo-budowlane będą przeprowadzane powoli, starannie i z zachowaniem odpowiednich odstępów czasowych na wyschnięcie, np. gładzi.

Jakie są konsekwencje występowania wilgoci technologicznej?

Możemy wyróżnić trzy kluczowe skutki wilgoci technologicznej w budynkach mieszkalnych oraz użytku publicznego. Jeśli zauważysz objawy rozprzestrzeniającej się wilgoci technologicznej i nie zareagujesz odpowiednio szybko, musisz liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Kilka z nich to:

 1. Brak możliwości kontynuowania prac remontowo-wykończeniowych.
 2. Rozprzestrzenienie się brzydkiego zapachu, grzybów i pleśni w całym budynku.
 3. Zniszczenie elementów wyposażenia wnętrz oraz materiałów wykończeniowych, np. powierzchni farb, drewnianych konstrukcji na ścianach.

Jak widzisz, skutki wilgoci technologicznej w domach, mieszkaniach i biurach mogą być opłakane, dlatego warto podjąć się interwencji odpowiednio wcześnie. Wystarczy skontaktować się z nami i wybrać usługę osuszania wilgoci technologicznej w Beta Osuszanie.

Osuszanie wilgoci technologicznej – krok po kroku

W trakcie realizowania usługi osuszania wilgoci technologicznej zajmujemy się wykonaniem kilku kroków, które pozwolą nam na skuteczne pozbycie się problemów.

Zawsze zaczynamy od weryfikacji stopnia zawilgocenia ścian i stropów. To podstawa, aby oszacować poziom uszkodzeń, ewentualne straty oraz dopasować metodę osuszania do potrzeb budynku. Procedura osuszania wilgoci technologicznej krok po kroku przebiega w następujący sposób.

 1. Weryfikacja poziomu wilgotności murów, ścian, tynków, wylewek i elementów konstrukcji budynku.
 2. Przygotowanie kosztorysu i dopasowanie metod osuszania.
 3. Przeprowadzenie osuszania – najczęściej z użyciem osuszaczy kondensacyjnych, wentylatorów oraz promienników.
 4. Sporządzenie dokumentacji dla towarzystwa ubezpieczeniowego.

Choć procedura osuszania wilgoci technologicznej wydaje się prosta, w praktyce wymaga pełnego zaangażowania naszych specjalistów oraz wykorzystania nowoczesnego sprzętu. Dzięki temu możemy uratować całą konstrukcję budynku i zapobiec rozprzestrzenianiu się mikrobów i bakterii.

Dlaczego warto wybrać usługi osuszania wilgoci technologicznej w Beta Osuszanie?

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy i kompleksowego doradztwa w zakresie osuszania wilgoci technologicznej? W takim razie skontaktuj się z naszymi specjalistami! Kompleksowo zajmiemy się osuszaniem wilgoci technologicznej w każdym budynku! Postaw na usługi Beta Osuszanie – naprawdę warto!

Kontakt

ul.Samolewicza 3, 38-130 Frysztak

  Osuszanie budynków, ozonowanie powietrza, lokalizowanie wycieków
  © All rights reserved