Nasi partnerzy

Masz problem ze zbyt wysokim poziomem wilgotności powietrza w swojej nieruchomości? Jeśli nie zdecydujesz się podjąć stanowczych kroków, aby zneutralizować wilgoć, prawdopodobnie na powierzchni stropów i ścian pojawią się pierwsze oznaki rozprzestrzeniającego się grzyba i pleśni. Czy taki problem da się jeszcze zwalczyć? Tak, ale musisz wtedy zainwestować w usługi odgrzybiania ścian, stropów i całych nieruchomości. Zobacz, jak działamy w Beta Osuszanie i dlaczego warto wykonać odgrzybianie z naszą pomocą.


Zamieszkiwanie budynków, w których rozprzestrzenia się grzyb, niesie ze sobą ogromne ryzyko dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Niestety, ale grzyb destrukcyjnie wpływa na stan techniczny stropów i ścian, a dodatkowo może rzutować na problemy domowników z oddychaniem. Jest tylko jedna skuteczna metoda walki z grzybem – trzeba jednak zacząć od usunięcia źródła problemu. Dopiero później można przystąpić o odgrzybiania mieszkań, domów i garaży, aby problem rozwijającego się grzyba nie powrócił przez dłuższy czas.

Dlaczego warto zdecydować się na odgrzybianie mieszkań i budynków?

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na odgrzybianie mieszkań, domów i innych budynków. Rozwijający się grzyb na ścianach i sufitach może powodować schorzenia drobnoustrojowe, przewlekły kaszel, a także wiele innych problemów zdrowotnych, jak np.:

  • nudności oraz wymioty,
  • problemy z oddychaniem,
  • uszkodzenie nerek lub wątroby,
  • osłabienie układu odpornościowego,
  • zawroty głowy,
  • wysypki.

Warto też dodać, że grzyb w nieruchomości może być też przyczyną rozwijających się chorób nowotworowych oraz dolegliwości górnych dróg oddechowych. Pamiętaj, że grzyby w domach i mieszkaniach osłabiają też trwałość wzniesionych konstrukcji. W skrajnych przypadkach rozwijający się problem może doprowadzić do tego, że drewno konstrukcyjne zgnije. 

Głównie z tego względu tak istotne jest szybkie odgrzybianie nieruchomości i budynków użytku publicznego, aby pozbyć się nadmiernej wilgoci i zneutralizować problem już u źródła.

Skąd bierze się grzyb i pleśń w nieruchomościach?

Grzyb w domach, mieszkaniach i innych budynkach użytkowych jest wynikiem rozprzestrzeniającej się i zalegającej wilgoci. Zatem skąd bierze się grzyb? Jeśli w pomieszczeniach długotrwale panuje zbyt wysoka wilgotność, mury i fundamenty nie są dobrze zaizolowane, a po zalaniu obiektu nie zdecydujesz się na osuszanie – wtedy ryzyko pojawienia się grzyba jest wręcz gwarantowane. 

Główne przyczyny grzyba w budynkach to: zalanie, przemarznięte ściany, podsiąkanie wody z gruntu, nieszczelne orynnowanie oraz awarie instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Jak wykonujemy odgrzybianie w Beta Osuszanie?

Nasi specjaliści realizują usługę odgrzybiania obiektów budowlanych dopiero wtedy, kiedy zostaną wykonane bezpłatne oględziny danego miejsca. Najpierw realizujemy pomiary wilgotności u klienta, następnie szukamy przyczyny pojawiającego się grzyba i pleśni, a na koniec opracowujemy kosztorys. 

Dopiero po zaakceptowaniu kosztów przystępujemy do działania. Podczas odgrzybiania stawiamy najpierw na dokładne osuszanie, dopiero później wykonujemy chemiczne opryski na ściany i konstrukcje drewniane. Dzięki temu skutecznie likwidujemy pleśń i grzyb z każdego budynku.

Dlaczego warto wybrać usługi odgrzybiania w naszej firmie?

Wyróżniki Beta Osuszanie to: profesjonalizm, indywidualne podejście do każdego klienta oraz duża dostępność terminów na realizację usługi odgrzybiania. Skontaktuj się z nami, a umówimy się na oględziny i zrealizujemy usługę odgrzybiania i osuszania budynku najszybciej, jak tylko będzie to możliwe.

Kontakt

ul.Samolewicza 3, 38-130 Frysztak

    Osuszanie budynków, ozonowanie powietrza, lokalizowanie wycieków
    © All rights reserved